Półśpiochy

Co to są półśpiochy?

Półśpioch jest jednym z rodzajów lekkich spodenek wykonanych z bawełny. Każda mama powinno pomyśleć nad zakupem tego produktu, gdyż jest to wygodny produkt dla każdego malucha. Idealnie nadaje się jako dodatek do kaftanika, body czy bluzeczki. Najczęściej zostają szyte z wygodnego materiału, który powoduje, iż ubranko dla niemowlaka jest bezuciskowe. Charakteryzują się miękkością w dotyku oraz żywymi kolorami. Warto podczas zakupu znaleźć takie półśpiochy, które zostały wykonane  w 100% bawełny, gdyż wtedy maluszek będzie się czuł komfortowo.

Bez ucisku na brzuszek

Największym atutem półśpiochów jest fakt, iż są wygodne w użytkowaniu, nie posiadają guzików na ramionach, które trzeba zapinać jak w przypadku normalnych śpioszków. Istnieje możliwość skomponowania półśpiocha z innymi ubraniami z garderoby naszego malucha. Warto podkreślić, iż możemy wybrać półśpiochy bezuciskowe, jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż zamiast gumki wstępuje szeroki bawełniany pas. Dzięki zastosowaniu takiego pasa na brzuch dziecka nie jest wywierany żaden nacisk. Na rynku znajdziemy półśpiochy z przeróżnymi wzorami, fasonami czy kolorami. Dla dziewczynek dobrym wyborem jest półśpioch w groszki. 

Ze stópkami czy bez?

Możemy wybrać czy półśpiochy (do kupienia na Pinokio) będą miały stópki, czy też nie. Atutem półśpiochów bez stópek jest fakt, iż starczają na dłuższy czas, gdyż nie posiadają doszytej stópki, która ogranicza rozmiar. W przypadku, kiedy są ciepłe, dni dziecko może mieć bose stópki, natomiast gdy nadejdą chłodniejsze, dni wystarczy, założy rajstopy bądź skarpetki. Tak samo, jak wyżej opisane półśpiochy nie uciskają brzuszka.