Puzzle edukacyjne, które rozwijają zdolności manualne

Puzzle edukacyjne stanowią obowiązkową pozycję dla każdego malucha. Są one przygotowane na różnym poziomie trudności, dzięki czemu można poszczególne układanki dopasować do wieku dziecka. Warto pamiętać o tym, że puzzle bawią, uczą i jednocześnie edukują. Zachęcają do wspólnej zabawy z rodzicami, dziadkami oraz rodzeństwem. Przy ich układaniu może wziąć czynny udział cała rodzina, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Układanki edukacyjne wspaniałą zabawą dla całej rodziny

Z całą pewnością można stwierdzić, że układanki edukacyjne są doskonałym pomysłem na wspólną naukę poprzez zabawę dla całej rodziny. Dziecko z całą pewnością będzie traktować układanie poszczególnych kafelków jako niemałe wyzwanie i przygodę. Wspólne ułożenie obrazka na pewno wzbudzi dużo pozytywnych odczuć w sercu dziecka. Bardzo dużą popularnością cieszą się puzzle obrazkowe, drewniane, piankowe jak i również te, które uczą słów w języku angielskim. Jest to bardzo ważne, aby wspierać edukację swoich dzieci już od najmłodszych lat. Łamigłówki edukacyjne z całą pewnością będą stanowiły doskonałe ćwiczenie dla wyobraźni, kreatywności malucha. Dodatkowo, edukacyjne zagadnienia poszerzą wiedzę najmłodszych dzieci o nowe zagadnienia oraz pomogą w wyćwiczeniu cierpliwości, spokoju i dążenia do celu.

Puzzle piankowe o walorach edukacyjnych

Poprzez dopasowanie poszczególnych elementów puzzli, dziecko ćwiczy wiele umiejętności, co z pewnością zaprocentuje w szkole, przy rozwiązywaniu innych łamigłówek. Taka wspaniała, kreatywna forma zabawy jest dedykowana zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Dużą popularnością cieszą się puzzle piankowe, które w wyniku połączenia, tworzą różnego rodzaju obrazki, na przykład krajobrazy, ruch uliczny, budynki. Tego typu elementy projektowane są z porządnej, sprężystej pianki EVA. Są one oczywiście bezpieczne dla dzieci, gdyż wyróżnia je certyfikat zgodności z europejskimi normami bezpieczeństwa. Co ważne, piankowe puzzle o walorach edukacyjnych nie zawierają niebezpiecznych ani toksycznych substancji, zatem mogą one mieć kontakt z rączkami malucha bez obaw o uczulenie bądź inną reakcję alergiczną.

Edukacyjne zabawy, które ćwiczą pamięć i koncentrację

Poprzez zabawę z poszczególnymi elementami puzzli, maluch ćwiczy swoją koncentrację i pamięć. Ponadto, może on doskonale rozwinąć swoje zdolności manualne. Dzięki zabawie połączonej z edukacją, maluch uczy się precyzji i nabiera umiejętność odpowiedniego dopasowywania kształtów. Układanki dla dzieci rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Ponadto, kolorowe elementy wpływają pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową u dzieci. Dzieci uwielbiają zabawy, które angażują wszystkie zmysły. Z tego też powodu puzzle mogą stanowić doskonały wybór. Jest to również świetne rozwiązanie dla rodziców, które chcą odciągnąć dzieci od komputera i telewizora.

Puzzle drewniane (dostępne na Eduksiegarnia) doskonałym pomysłem na prezent bożonarodzeniowy Warto pamiętać, że edukacyjne łamigłówki i układanki mogą stanowić doskonały pomysł na prezent urodzinowy bądź świąteczny dla najmłodszych członków rodziny. W ramach prezentu można wybrać drewniane puzzle, które są bardzo trwałe i jednocześnie niezwykle efektowne. Edukacyjne prezenty są odpowiednie dla dzieci w wieku dwóch, trzech, czterech lat. Są one polecane również starszym dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Warto pamiętać o tym, aby wręczając puzzle dla maluchów, wybierać modele z dużymi elementami. Na opakowaniu można zawsze znaleźć informacje, od jakiego wieku są one przeznaczone.