Dziecięce spodnie softshell – w co ubrać dziecko na dwór kiedy pogoda nie sprzyja?

Znaczenie przebywania na świeżym powietrzu dla rozwoju dzieci jest ogromne i żadna dawka zabawy ruchowej w domu nie zapewni im podobnych do ruchu na zewnątrz korzyści. Jak alarmują eksperci, maluchy spędzają coraz mniej czasu na dworze. Jak temu zapobiec oraz jak zapewnić dziecku wsparcie podczas podwórkowych szaleństw, kiedy pogoda nie sprzyja wychodzeniu na dwór?

Dlaczego warto dać dziecku szansę ruchu na świeżym powietrzu, nawet jesienią i zimą?

Oto niektóre z korzyści, jakie dzieci czerpią z aktywności na zewnątrz.

– Podniesienie poziomu hormonów szczęścia (w tym: oksytocyny, dopaminy i endorfin).

– Dotlenienie i usprawnienie krążenia, a także związana z tymi procesami poprawa pracy mózgu, który ma także możliwość tworzenia nowych połączeń pomiędzy neuronami.

– Usprawnienie zdolności zapamiętywania i uczenia się.

– Obniżenie poziomu kortyzolu i noradrenaliny, które są nazywane hormonami stresu.

– Profilaktyka chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca typu II czy chorób układu krążenia.

– Poprawa apetytu.

Odpowiednia odzież – spodnie softshell dla dzieci

Podstawową kwestią, związaną z ruchem na świeżym powietrzu, o której rodzic powinien pamiętać jest dostosowanie odzieży malucha do temperatury i rodzaju aktywności. Zarówno przegrzanie, jak i wychłodzenie będzie dla dziecka szkodliwe.

Dziecięce spodnie softshell to niezbędnik garderoby malucha, który kocha zabawę na świeżym powietrzu. Jest to doskonałe rozwiązanie na niepogodę i chłodniejsze miesiące. Tego typu spodnie zapewnią dziecku swobodę ruchu, a zarazem ochronią je przed zmoknięciem, wiatrem i niskimi temperaturami. Spodnie softshell dziecięce najlepiej uzupełnić bluzą softshell o podobnych właściwościach.

Kiedy potrzebna będzie czapka?

Należy pamiętać aby nie przegrzewać dziecka i w przypadku gdy temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza nie zakładać mu czapki. Zasada ta dotyczy dzieci w przedziale wiekowym od dwóch do trzech lat. W przypadku starszych dzieci, nie potrzebują one ochrony głowy do momentu kiedy temperatura nie spada poniżej 3 stopni.