Body chłopięce

 Body chłopięce- które wybrać?


Jeżeli przyszedł twój czas na wybranie pierwszego chłopięcego body, to nie obawiaj się, nie musisz wszystkiego wiedzieć na ten temat. Nawet najlepsze przygotowanie nie zagwarantuje stuprocentowego sukcesu w opiece maluchem. Jednakże, aby wszelakie obawy zostały, zmniejszone teraz sprawdzimy. Warto zaznaczyć na początku, że w domu powinno się znajdować więcej par body niż tylko jedno i to odnosi się zarówno do chłopców, jak i to dziewczynek.

Dlaczego body chłopięce powinno się znaleźć w każdym domu?


Body charakteryzuje się tym, że jest uniwersalne, gdyż można je nosić z obu stron. Poza tym są wygodne, więc jest to idealne ubranie dla dziecka, przed którym stoi nieodkryty świat. Formatem przypomina kobiece, body obejmuje cały tułów, od ramion do krocza. Body chłopięce pełni funkcję podtrzymującą pieluszkę i umożliwia jej sprawną wymianę. Wystarczy rozpiąć kilka guzików bez rozbierania dziecka.

Różne fasony body chłopięcego


Duże grono początkujących rodziców zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest body (dostępne na Pinokio.pl) oraz jakie zapięcie jest najlepsze? Wszytko w swoim czasie body chłopięce można rozróżnić ze względu na dwa kryteria:

pierwszym z nich jest długość rękawów (pozbawione rękawów, długie czy krótkie),
następnym jest rodzaj zapięcia, wyróżniamy zapięcia kopertowe, na ramieniu i wzdłuż całego ciała,

Zatem jakie rodzaj rękawów będzie odpowiedni. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest uzależniona od panującej temperatury w danym momencie, więc należy je dostosować do panującej temperatury. Jeżeli chodzi o zapięcia, to na samym początku odpowiednie będą kopertowe bądź rozpinane na całej długości. W późniejszym czasie można zdecydować się na body z zapięciem na ramieniu lub pod szyją.