Gra emocje – dla kogo ona jest?

Emocje towarzyszą każdemu człowiekowi od najmłodszych lat, aż do momentu, kiedy będzie można wspominać stare, dobre czasy. Uczucia nie tylko są obecne w życiu każdego człowieka, ale też stały się inspiracją dla twórców szczególnej gry. Jest ona dostępna na polskim rynku, zawiera liczne elementy i może być powodem, dla którego otrzyma się wiele godzin wspaniałej zabawy. Co jeszcze warto wiedzieć o tej grze? Warto się o tym przekonać.

Gra emocje – nowa gra planszowa

Mogłoby się wydawać, że gry planszowe na stałe zostały wyparte przez elektroniczne odpowiedniki. Nic jednak bardziej mylnego. Emocje to gra, która jest obecna cały czas w życiu wiele osób. Gra jest idealną propozycją dla całej rodziny. Jest ona przeznaczona dla dzieci, ale osoby dorosłe na pewno nie będą się tutaj nudzić. Warto wiedzieć, że gra zebrała już wiele wartościowych, pozytywnych opinii. Użytkownicy doceniają fabułę gry, staranne wykonanie elementów oraz radość, jaka płynie z obcowania z tą grą. Warto zwrócić uwagę na poszczególne elementy, które są w grze bardzo przemyślane. Żaden element w grze nie pojawia się przypadkiem, a całość prezentuje się znakomicie. 

Gra emocje – nowa propozycja dla całej rodziny

Jak już zostało wspomniane gra jest przeznaczone dla całej rodziny. Dzieci mogą w nią grać już od 7 roku życia. Mniejsze pociechy mogą mieć problem z poradzeniem sobie z wartością merytoryczną gry i zrozumieniem instrukcji. Całość zapakowana jest w piękne pudełko, które już na pierwszy rzut oka zdradza, co można dziać się podczas rozgrywki. Wewnątrz pudełka można znaleźć liczne mniejsze elementy oraz sporej wielkości planszę do rozgrywki. Do tego są dołączone różne żetony oraz karty, instrukcja obsługi, pionki i kostka. Gra została wydana w 2018 roku w polskim języku. Format, w jakim dostępna jest gra to 245 x 220 x 45 mm. Propozycje można znaleźć w licznych sklepach, na przykład w księgarni edukacyjnej EduKsięgarnia.pl. Można dokonać zamówienia z wygodną wysyłką na adres domowy. Taka metoda jest szybka oraz bezpieczna. 

Gry planszowe – jakie niosą ze sobą korzyści?

Gra emocje to jedna z propozycji gier planszowych, jakie można spotkać na rynku. Jest to produkt, który sprawi, że cała rodzina będzie się świetnie bawić niezależnie od okoliczności. Można grać we dwie oraz w kilka osób. Maksymalna liczna rozgrywających podczas jednej rundy to cztery osoby. Warto dodać, że gra zdążyła już zyskać odznakę Świat Przyjazny Dziecku, Zabawka Roku. Stało się tak, gdyż gra jest nie tylko świetną rozgrywką, ale też ma wartość dydaktyczną. Zwłaszcza małe dzieci podczas gry mogą nauczyć się czegoś o swoich własnych emocjach oraz odczuciach. Ważnym jest, by umieć z dzieckiem porozmawiać także na takie tematy, gdyż jest to ważne zagadnienia dla dorastającej, młodej osoby. Poprzez zabawę dziecko ma okazję, by zastanowić się, czemu jakaś emocja się pojawia, czy jest dobra, czy zła oraz jak sobie z nią poradzić. Jest to świetne ćwiczenie, by świadomie podejść do tematu uczuć, nie tylko tych prostych jak radość, ale też tych złych jak gniew, złość oraz krzyk. Warto podjąć aktywny dialog także w takim temacie z dziećmi.

Produkt można znaleźć w atrakcyjnej cenie, która nie obciąży budżetu domowego. Warto jest rozważyć zakup gry na przykład na urodziny, święta Bożego Narodzenia oraz na Pierwszą Komunię Świętą. Gra ucieszy zarówno chłopców, jak i dziewczynki, a jej jakość sprawi, że nie zniszczy się szybko. Prezent będzie łatwy do zapakowania, dzięki temu, że gra ma kwadratowy kształt.