Zawieszki do smoczka – gadżet na chwilę i na dłużej

Gdyby tak przejrzeć listę zakupów, jakie trzeba koniecznie zrobić przed narodzinami dziecka, to na pewno znajdą się na niej przeróżne akcesoria, które bardzo ułatwiają życie młodym rodzicom. A czy znalazła się na tej liście również zawieszka do smoczka? Jeśli nie, to warto ją dopisać.

Niby drobiazg, ale bardzo przydatny

Choć sam smoczek wywołuje wciąż dużo kontrowersji, to trudno trafić na mamę, która nie posiłkuje się tym przydatnym akcesorium. Tym bardziej że dostępne obecnie w sklepach różnorodne smoczki anatomiczne są naprawdę bardzo dobrej jakości. Trzeba tylko dobrać je adekwatnie do wieku dziecka. Dobrej jakości smoczek nie jest wcale aż tak tani, ale trzeba też przyznać, że ma tendencje do gubienia się. Im maluszek większy, bardziej samodzielny i chwyta w rączki, to wtedy zwykle niewiele trzeba, aby znalazł się poza łóżeczkiem czy wózkiem, nawet podczas spaceru. A wtedy zasnąć niezwykle trudno.

Zawieszki do smoczka to przydatne gadżety, które skutecznie uchronią przed niespodziewanym zagubieniem się ulubionego smoczka. Ich konstrukcja umożliwia doczepienie smoczka do jednego końca zawieszki, a drugi koniec z powodzeniem można przymocować np. do ubranka dziecka. Dzięki temu nawet gdy maluszek rączką odrzuci swojego ulubionego „smokusia”, to i tak pozostanie dalej przyczepiony i na pewno nie zginie.

Kolorowe i bezpieczne zawieszki

Zawieszki do smoczka to często piękne i nietuzinkowe gadżety. Mogą mieć bardzo różnorodne kształty, szczególnie te najbardziej ulubione przez dzieci. Są więc misie, króliczki, żyrafki, kotki lub ciekawe i oryginalne łańcuszki z rozmaitymi dodatkami. Dzięki temu zawieszka do smoczka często przypomina ulubioną zabawkę, ale jest również wyjątkową dekoracją, która można dobrać kolorystycznie do pozostałych elementów dziecięcego wyposażenia, np. wózka czy kocyka.

Te niezwykle przydatne dodatki są wykonane z całkowicie bezpiecznych i ekologicznych materiałów. W zależności od rodzaju może to być silikon, organiczna bawełna oraz inne materiały czy tworzywa. Pozbawione są szkodliwych substancji, nie posiadają ostrych krawędzi i innych dodatków, które mogłyby być niebezpieczne dla dziecka. W zależności od preferencji można wybrać zawieszkę w dowolnym kształcie, kolorze i wykonaną z dowolnego materiału.

Ich uniwersalność polega również na tym, że gdy maluszek przestanie korzystać ze smoczka, to równie dobrze zawieszka dalej może służyć jako dekoracyjny i przydatny gadżet, który można pozostawić przy torbie, plecaku czy wózku lub doczepić do gryzaka.