Kupujemy wyprawkę dla noworodka

Narodziny dziecka w każdej rodzinie witane jest z wielką radością, ale i lekką obawą, czy wszystko dla niego zostało przygotowane na czas.

Większość rodziców, przygotowując się do tego ważnego momentu, przez kilka poprzedzających miesięcy gromadzi niezbędne akcesoria dla noworodka, często włączając w tę akcję dalszą rodzinę. Zdarzają się też osoby, które przygotowują tylko rzeczy najpotrzebniejsze, resztę odkładając na później, gdy maluszek już jest na świecie. Podyktowane jest to różnymi względami takimi jak konieczność zachowania daleko idącej ostrożności w momencie komplikacji ciążowych, złym samopoczuciem przyszłej mamy czy też starymi przesądami, do których przyszli rodzice głośno się nie przyznają.

Wyprawka dla maluszka – rzeczy najbardziej potrzebne

wyprawka dla niemowlakaPomimo tych wszystkich przeszkód, pewne rzeczy trzeba jednak przygotować, ponieważ po urodzeniu się dziecka czas rodziców jest po brzegi wypełniony opieką nad noworodkiem i bieganie po sklepach może nie zmieścić się w napiętym planie dnia, dlatego też wyprawka dla niemowlęcia powinna zawierać najpotrzebniejsze ubranka i akcesoria.

Zestaw dla niemowlaka

Do najważniejszych akcesoriów wyprawki dla niemowlęcia należą:
– ubranka, w tym śpiochy, koszulki, body, pajacyki i ciepłe pół-śpiochy,
– czapeczka ciepła i czapeczki letnie,
– skarpetki,
– pieluszki tetrowe i jednorazowe,
– chusteczki nawilżane,
– kosmetyki dla noworodków i małych dzieci,
– pościel do łóżeczka,
– kocyki,
– rożek do otulania,
– ręczniki kąpielowe,
– kombinezon oraz sweterki.

Wszystkie ubranka powinny być uszyte z naturalnych tkanin, przewiewne, a jednocześnie chroniące od zimna. Kosmetyki natomiast, muszą mieć specjalne atesty Instytutu Higieny oraz stosowne certyfikaty, zezwalające na kontakt ze skórą niemowlęcia.