Bezuciskowe, bawełniane majteczki dla niemowlaka – bloomersy

Dzieci rosną w szybkim tempie. Dopiero co przyszły na świat, a tu już zaczynają powoli raczkować, stawiać pierwsze kroki, etc. Nie ma jednak co tak daleko wybiegać w przyszłość, ciesząc się słodkością maleńkiej osóbki, która powinna również posiadać swoją szafę. Po to, aby zawsze mieć co ubrać na siebie – w szczególności, jeżeli chodzi o zmienne warunki atmosferyczne w Polsce.

Dla bezpieczeństwa pieluchy

Skoro już o raczkowaniu mowa, to warto zadbać o to, aby pielucha przy tak ruchliwym dziecku, się nie zsuwała. Pomóc w tym mogą bloomersy (znajdziesz je tutaj), które pomogą w tym, aby utrzymać pieluchę na miejscu. Te bawełniane majteczki dedykowane są specjalnie dla takich nowo narodzonych dzieci, tak do ok. pierwszego roku życia, trochę ponad. Najczęściej można spotkać się z bloomersami, które dostępne są w rozmiarze do 80. Już wielu rodziców przyznało, że dzięki temu, iż maluch miał na sobie tego typu majtki, pielucha zawsze pewnie trzymała się na swoim miejscu.

bloomersy na dziecku

Odpowiednie ubrania dla malucha

W związku z tym, że bloomersy bezpośrednio dotykają skóry małego dziecka, należy zwrócić uwagę, czy ma się do czynienia z ubraniami bezpiecznymi. Tak, aby mieć pewność, że nie wywołują one reakcji alergicznych. Wszystkie ubrania, nawet takie bawełniane majteczki, niewinne w swoim wyglądzie, powinny posiadać odpowiedni certyfikat. Jest to najlepsze poświadczenie tego, że dziecko może je na siebie zakładać. Po takich bloomersach przyjdzie czas na normalne majtki, pomoce przy nauce odpieluchowowania już nieco starszego dziecka.