Akademia nauki w domu

Narzędzia edukacyjne w postaci multimedialnej stworzone do wspomagania nauczania szkolnego, aktualnie wielu rodziców chce je zastosować jako substytut kontaktów z nauczycielem. Dobrze dopasowany system wspomoże rozwój edukacyjny dziecka – nie może być jednak uznawany za alternatywę dla wsparcia rodzica.

Sprawdź narzędzie przed pokazaniem go dziecku

Aktualny czas wspiera rozwój zainteresowań. Programy edukacyjne dla dzieci są aktualnie dostosowane zarówno do realizacji podstawy programowej dla poszczególnych klas jak i do rozszerzania zainteresowań dziecka. Zarówno w przypadku tych pierwszych jak i drugich konieczne jest zachowanie czujności i kontrola poczynań dziecka. Zanim dziecko zajmie się użytkowaniem konkretnego programu edukacyjnego warto samodzielnie przejrzeć czy obsługa jest łatwa, czy korzystanie nie sprawia trudności oraz czy zawarte w programie edukacyjnym dla dzieci treści są odpowiednie dla wieku i analizowanego materiału. Jeśli rodzic czuje się zagubiony mnogością programów edukacyjnych dla dzieci może poprosić nauczyciela o poradę jaki system się sprawdzi.

Dopasuj program do zainteresowań

Jeśli korzystanie z programu ma być rozwojowe dla dziecka i być atrakcyjne powinno być dopasowane do zainteresowań konkretnego dziecka. W Internecie czy w sklepie z aplikacjami można odnaleźć programy dostosowane do wielu różnych zainteresowań: od astronomii i map nieba, do aplikacje matematyczne, do nauki języków, a nawet do programowania czy nauki gry na instrumencie. Współczesne rozwiązania bardzo ułatwiają domową edukację.