Prześcieradło do gondoli, czyli absolutny must have w każdym wózku

Idąc do sklepu, na spacer, czy imprezę z niemowlakiem zawsze zabieramy ze sobą wózek. Maluch w nim odpoczywa, śpi, uspakaja się, spędza wiele czasu w swojej karocy. Dlatego właśnie warto zadbać o wnętrze wózka i wyposażyć je w prześcieradło do gondoli, które nie dość, że jest wygodne, to do tego jest bardzo praktyczne. Dlaczego warto wyposażyć wózek w prześcieradełko?

Wózek nieodłączny element życia młodych rodziców

Jednym z najważniejszych gadżetów niemowlęcych jest wózek dziecięcy. Pełni on od samego początku bardzo wiele ważnych funkcji – przewieziemy w nim dziecko na spacer, maluszek może w nim spokojnie spać, bardzo wiele rodziców używa też wózek w domu. Czas, jaki część maluchów spędza w wózku, może być zaskakujący. Większość rodziców kwestię pościeli łączy wyłącznie z łóżeczkiem, warto jednak zadbać, by maluszkowi było wygodnie także podczas podróży w wózku.

Po co prześcieradło do gondoli?

Poszycie i wnętrze wózka wykonane jest najczęściej z wodoodpornych, grubszych materiałów, które, mimo że wykonane są z tkanin przyjemnych w dotyku, są sztuczne. Tak być musi, dzięki temu poszycie wózka można prać, umyć, kiedy zaskoczy nas ulewa, daje pewność, że wózek nie przemoknie. Dla maluszka jednak najkorzystniej, kiedy jego skóra ma kontakt jedynie z naturalnymi tkaninami. Żeby jednak zachować trwałość wózka i zapewnić maluchowi, który spędza w nim znaczną część dnia zdrowie i komfort, warto wyposażyć wózek w prześcieradło do gondoli. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, dosyć często zdarza się bowiem, ze dziecku uleje się podczas spaceru, czy przydarzy się inny wypadek, przez który wnętrze wózka ulegnie zabrudzeniu. Kiedy jednak w wózku mamy prześcieradełko, bardzo często wystarczy jedynie je wyjąć i wyprać, dzięki czemu możemy uniknąć prania całej tapicerki. W ten sposób możemy też zapewnić maluchowi czyste wnętrze – zmiana prześcieradła do gondoli jest szybka i bezproblemowa.

Jakich prześcieradeł do wózka szukać?

Wybierając prześcieradło do gondoli – szumisie.pl/przescieradla-do-gondoli-pl/, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na tkaninę, z której jest wykonane. Powinniśmy szukać tkanin naturalnych, pozwalających skórze oddychać, takich, które nie będą powodować podrażnień. Na pierwszym miejscu plasuje się tu się włókno bambusowe, które idealnie sprawdza siew trakcie cieplejszych miesięcy, zwłaszcza podczas upałów. Bambus ma właściwości termoregulacyjne – podczas upału potrafi obniżyć temperaturę ciała o 2 stopnie, wykazuje się także bardzo dużą higroskopijnością – bardzo dobrze chłonie wilgoć. Do tego włókna bambusowe mają także właściwości kojące – w kontakcie nawet ze skórą atopową, łagodzą jej objawy. Prześcieradełka z muślinu bawełnianego, czy czystej bawełny także sprawdzają się bardzo dobrze w praktyce – są niezwykle delikatne dla skóry.

Spacery z dzieckiem to bardzo ważna część życia dziecka. Dzięki nim maluszek nabiera odporności, hartuje się. Czas spędzony na świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla jego zdrowia i rozwoju, warto więc zapewnić dziecku jak największy komfort w wózku, dzięki temu niemowlak będzie chętnie spędzał w nim czas.