Kilka pomysłów na oryginalne gry i zabawy ruchowe

Rodzice, którzy mają małe dzieci, wiedzą jak dużo czasu trzeba im poświęcić oraz jak ważną rzeczą jest dla maluchów prawidłowy rozwój. Dzieci uwielbiają się bawić, dlatego też wielu rodziców właśnie przy zabawie „przemyca” wiele ćwiczeń oraz nowych rzeczy, które procentują w przyszłości. Gdy pomysły im się kończą warto sięgnąć po dobrą literaturę. Jaką? Podpowiedź znajduje się poniżej.

1. Na każdy etap

Książki z zabawami ruchowymi to doskonała inspiracja dla rodziców, którzy posiadają dzieci w każdym wieku. Już bowiem niemowlakami można się fajnie bawić i w ten sposób uczyć ich nowych rzeczy. Im starsze dziecko, tym chętniej spędza czas z rodzicami i rodzeństwem na tego typu grach. Ciekawe pomysły znajdują się w wielu książkach i poradnikach, do których warto raz na jakiś czas sięgać po inspiracje.

2. Ciekawe pomysły

Książki z zabawami ruchowymi opiewają o gry i zabawy ruchowe dla dzieci (https://www.eduksiegarnia.pl/gry-i-zabawy-ruchowe), które można wykonywać zarówno w domu, w przedszkolu, jak i na dworze. Do wielu zabaw nie potrzeba bowiem szczególnych dodatków – zazwyczaj wystarczy to, co rodzice posiadają w domu. I tak np. gry i zabawy ruchowe często angażują rzeczy dzieci jak np. zabawa z butami, lub zabawa balonem. Jeszcze inne gry typu: „Kto pierwszy zrobi coś”, „Kto odnajdzie daną rzecz w domu”, „Zabawa w ukryte przedmioty: to świetne propozycje, by pokazać dziecku jak ważny jest czas z bliskimi i jak wspaniale wszyscy razem mogą się bawić. Takie gry niezwykle rozwijają dzieci, uczą skupienia i myślenia. Uczą także wygrywania i przegrywania – co niesamowicie wpływa na ich charakter w przyszłości.