Jak wybrać najlepszą pościel dla dziecka?

Pościel dla dziecka to ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. W zależności od wieku jak i upodobań, rodzice mogą wybierać spośród kilkudziesięciu dostępnych na rynku opcji. Jak wybrać pościel idealną dla dziecka?

Wiek ma znaczenie

Pościel dla dziecka powinno się wybierać kierując się wiekiem pociechy:
– dla dziecka od około 6 miesiąca do 5 roku życia, najlepsza będzie ta o wymiarach 100×135 cm oraz płaska poduszka o wymiarach 40×60 cm;
– dla dziecka do 10 roku życia, warto kupić pościel w rozmiarze 140×200 cm, z poduszką 70×80 cm;
– dla najstarszych dzieci od 10 lat wzwyż najlepsza będzie pościel w rozmiarze 160×200 cm oraz poduszka 70x80cm.

Co powinno znajdować się wewnątrz kołdry?

pościel dla dzieciMając pewność, że dziecko nie wykazuje oznak alergii, a w najbliższej rodzinie nie występowały jej przypadki, warto wybrać pościel z wypełnieniem naturalnym – z gęsiego pierza. Będzie to idealna pościel dla niemowlaka, ponieważ waga wsadu jest bardzo niska. Pościel ta posiada również fantastyczne właściwości izolacyjne.
Dla małego alergika najlepsza będzie pościel z wypełnieniem z włókien bambusa lub z mieszanką włókien kukurydzianych. Dobrze sprawdzi się również ta wypełniona włóknami syntetycznymi lub tymi z upraw ekologicznych.

Jakie poszycie wybrać?

Najlepsze będzie oczywiście to z tkaniny naturalnej czyli bawełny. Ewentualnie, kiedy zachodzi konieczność częstego prania poszwy można rozważyć zakup z domieszką poliestru. Poszycie z poliestru, będzie najmniej optymalnym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie ono przepuszczało powietrza co wpłynie na zwiększoną potliwość dziecka.

Wybór idealnej pościeli dla dziecka nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać. Przy odrobinie zaangażowania może się jednak okazać, że będzie to fantastyczna przygoda, a jej uwieńczeniem będzie wyspane, szczęśliwe dziecko.