Czym należy się kierować wybierając body dla niemowlaka?

Każdy doświadczony rodzic zapewne już wie, że body dziecięce dla niemowlaka to absolutny must have niemal każdej wyprawki dla najmłodszych dzieci. Tego typu ubranie jest bowiem bardzo funkcjonalne i uniwersalne. Podczas jego wyboru i zakupu warto jednak zwracać uwagę na kilka elementów, w tym choćby rodzaj zapięcia czy tkaniny, które przekładają się na późniejsze użytkowanie.  

Na co należy zwrócić uwagę wybierając body dziecięce?     

Jak wspomniano powyżej, body dla dziewczynki lub chłopca to podstawowy element garderoby dziecka. Podczas jego wyboru należy jednak zwracać uwagę na jego cechy, które przekładają się na jego użytkowanie. Body dziecięce nie może zatem krępować i ograniczać ruchów dziecka, jak również podwijać się czy powodować podrażnień delikatnej skóry malucha.    

Po czym poznać dobre body?

Body dla dziewczynki lub chłopca to rodzaj bielizny, która zakładana jest na gołe ciało dziecka. Ma ono formę przedłużonej koszulki, która zapinana jest w kroku. Jest to rozwiązanie, które zapewnia dziecku wygodę oraz chroni brzuch i plecy przed wychłodzeniem. Ponadto taki krój ubrania umożliwia szybką i wygodną zmianę pieluszki bez konieczności rozbierania całego dziecka. Godne polecenia body wykonane jest z tkanin, które nie powodują otarć i podrażnień skóry dziecka. Poza tym, materiał powinien być trały, przyjemny w dotyku oraz odporny na uszkodzenia.   

Na jakie body dla dziecka warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty z długim lub krótkim rękawem, jak również body na ramiączkach. W tym przypadku wybór odpowiedniego fasonu podyktowany powinien być porą roku oraz warunkami atmosferycznymi. Poza tym, w pierwszych tygodniach życia malucha najlepszym rozwiązaniem jest wybór body z klapą lub kopertowego. Tego typu kroje ułatwiają przebieranie malucha, którego ręce i nogi są zwykle jeszcze mocno przykurczone. W przypadku nieco starszych dzieci warto wybierać produkty z zakładkami czy rozpinane na ramieniu. Body dla niemowlaka powinno mieć zawsze dość swobodny krój, a jego rozmiar powinien być dobrany w zależności od wieku i wielkości dziecka.