Jak się powinno wybierać piórniki szkolne?

Piórnik to zdecydowanie jeden z najważniejszych szkolnych przedmiotów dla każdego dziecka. To właśnie w nim przechowywać może swoje przyrządy szkolne, mieć je zawsze w gotowości i przygotowane do używania. Niezwykle ważne jest jednak to, aby piórniki do szkoły były odpowiednio wybierane, ponieważ łatwo w tym wypadku popełnić błąd, co skutkować będzie licznymi problemami, które napotka dziecko podczas korzystania z piórnika. Jak się zatem powinno je wybierać?

Jaka konstrukcja piórnika?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, podczas wybierania dziecięcego piórnika do szkoły jest to, jaka będzie jego konstrukcja. Na rynku znaleźć można naprawdę wiele różnych rozwiązań, które zasadniczo się od siebie różnią. Wiele w tym wypadku zależy od tego, w jakim dziecko jest wieku, ponieważ dla tych starszych polecane są modele typy tuba, które nie posiadają mocujących długopisy gumek i są znacznie luźniejsze, a przez to młodzieżowe. Małe dzieci uwielbiają natomiast mieć wszystkie swoje przedmioty posegregowane i ładnie wyeksponowane, co zapewni im piórnik dwukomorowy.

Czy warto wybierać piórniki z wyposażeniem?

Kolejnym ważnym zagadnieniem, nad którym trzeba się koniecznie pochylić, jest to, czy kupowany piórnik powinien mieć wyposażenie? Mowa tu jest o zestawie długopisów, ołówków, flamastrów czy też o dołączonych do niego nożyczkach. Czy warto kupić taki model, czy lepszy będzie pusty?

Choć dla wielu osób może to być zaskoczeniem, to jednak zdecydowanie lepiej wybrać piórnik w pełni wyposażony. Przede wszystkim zaoszczędzi się dzięki temu naprawdę wiele czasu, który trzeba by było poświecić na poszukiwania odpowiednich, pasujących do piórnika elementów. Co więcej, kupując wszystko osobno, prawdopodobnie zapłaciłoby się o wiele więcej, niż wyniosłaby dopłata do fabrycznego wyposażenia piórnika.

Czy wygląd się liczy?

Na sam koniec pozostaje kwestia tego, jak dany piórnik będzie się prezentował. Jeśli chodzi o modele dla dzieci, to warto zadbać o to, aby były one kolorowe i jaskrawe, ponieważ maluchy bardzo przepadają za takimi. Jeśli chodzi o model dla nieco już starszego dziecka, to zdecydowanie lepiej postawić na kolorystykę stonowaną, czyli np. kolor szary lub czarny.