Artykuły szkolne dla licealisty. Co będzie potrzebne?

Młody człowiek rozpoczynając dorosłe życie, najczęściej wkracza na ścieżkę wyższej edukacji. Zarówno studia dzienne, jak i zaoczne wiążą się z koniecznością chodzenia na wykłady, ćwiczenia, przygotowywania prezentacji, referatów oraz innych prac pisemnych. Każdy liicealista powinien odpowiednio się więc przygotować. Z jakim wyposażeniem zacząć pierwszy rok studenckiej przygody?

Drukarka i papier biurowy

Nie od razu musi być to urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje, kseruje i skanuje potrzebne dokumenty. Zwykły, poręczny sprzęt, który nie będzie zajmował połowy pokoju, w zupełności wystarczy. Niejeden uniwersytecki adept po zakończeniu naukowej kariery przyznawał się do zużycia niezliczonej ilości papieru. Zainwestowanie już na początku studiów w drukarkę i papier biurowy od Biurwa.pl to same korzyści: nie stoi się w długich kolejach do punktu ksero, a w przeciągu 3 lub 5 lat edukacji można sporo zaoszczędzić. Kupując ryzę papieru, należy koniecznie zwrócić uwagę na gramaturę arkusza. Optymalny papier powinien wyróżniać się parametrem 80g/m2.

Notatnik i długopis

Nie na każdych zajęciach ma się możliwość notowania na komputerze. Notatnik i coś do pisania okazują się więc niezbędne. Najlepszym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w duży, gruby zeszyt z kolorowymi kartkami. Każdy kolor może odpowiadać jednemu przedmiotowi. Dzięki temu na wszystkie zajęcia można nosić tylko jeden zeszyt, a wszystkie zanotowane informacje znajdują się w jednym miejscu.

Drukarka, ryza papieru, notatnik i długopis – „pierwszak” powinien o tym pamiętać!