Ile kosztuje niezbędny asortyment dla noworodka?

Wielu przyszłych rodziców często zastanawia się, ile będzie ich kosztować wyprawka dla malucha. Jak wiadomo, gdy pojawia się nowy człowiek w domu (szczególnie tak mały i bezbronny) należy o niego dobrze zadbać. Potrzebne są więc pewnie akcesoria, które zapewnią mu komfort i bezpieczeństwo w tych pierwszych miesiącach życia. W co więc warto zainwestować? Na to pytanie można znaleźć odpowiedź poniżej.

1. Niezbędna wyprawka

rożki niemowlęceZ nowym, małym człowieczkiem wiąże się wyprawka czyli lista niezbędnych, podstawowych rzeczy, które najczęściej powinny być zabezpieczone przez rodziców jeszcze przed przyjściem na świat niemowlaka. W skład podstawowej wyprawki należy między innymi:
łóżeczko, wózek, miejsce do przewijania, komplet ubranek, rożek niemowlęcy do noszenia, kocyk oraz akcesoria takie jak smoczki, butelki czy pieluchy tetrowe. Taki pełny zestaw to najczęściej wydatek od 2000 zł do nawet 10000 zł.

2. Zbędne gadżety

Media, artykuły prasowe czy blogi dla dzieci zasypują przyszłych rodziców listami akcesoriów dla dzieci, które nie zawsze okazują się przydatne. Wielu rodziców uważa, iż takie rzeczy jak konik na biegunach, wideo-niania, maty do zabawy, baldachimy czy drogie zabawki do łóżeczek nie są potrzebne niemowlakowi w pierwszych dniach życia. To dość racjonalne podejście. Warto zainwestować w te naprawdę sprawdzone i przydatne gadżety a resztę dokupić, po urodzeniu dziecka.

Podsumowując, co powinno się znaleźć w każdej wyprawce? Na pewno te rzeczy, które każda mama musi zabrać już ze sobą dla malucha do szpitala. Są to bezapelacyjnie ubranka, rożek niemowlęcy, pieluszki tetrowe, ręczniczek oraz nosidełko.