Gra patyczaki – matematyka dla najmłodszych

Stick Bugs to klasyczna, jedna z najprostszych, ale świetnych gier rozwijających wyobraźnię.. Ta łamigłówka jest odpowiednia dla dzieci w wieku 3+. Ta gra pomoże nauczyć się rozpoznawać kształty, kolory, proporcje oraz nauczyć się podstaw liczenia i geometrii. Możliwości wykorzystania kija są nieograniczone, wszystko zależy od potrzeb edukacyjnych lub wyobraźni użytkownika. Jednym z nich jest dopasowanie patyczków do schematu na dołączonej do zestawu planszy.

Edukacyjna gra dla przedszkolaków

Stick Bugs to gra stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Zabawa polega na układaniu obrazków za pomocą patyczków. Dzieci mogą układać je według wzorów umieszczonych na planszy lub tworzyć własne kreacje. Zabawa pomaga uruchomić proces analizy i syntezy. Pałeczki ułożone według wzoru umieszczonego w pudełku uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i proporcji, pomagając w nauce liczenia i podstaw geometrii. Gry edukacyjne Babci pozwalają łączyć pracę i zabawę – i dobrze się bawić, ucząc się nowych umiejętności. Rozwijają logiczne myślenie, twórczą aktywność, zdolności poznawcze i wytrwałość podczas wykonywania zadań od początku do końca. Kolejną zaletą tych gier jest ich estetyka, bogata kolorystyka, ostra i zabawna grafika oraz trwałość. Ta gra uczy rozpoznawania kolorów i kształtów i doskonale nadaje się do nauki liczenia i podstaw geometrii. Ćwiczy uważność i ćwiczy uwagę. Świetna gra dla dziecka. U nas gry, które szczególnie upodobały sobie moje dzieci, zdobywają najwięcej punktów, czyli Patyczaki.

Co zawiera gra Patyczaki?

Zestaw zawiera 12 sztuk patyczków w 4 kolorach, w kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym – Duży rozmiar, do 1,5 cm szerokości i ok. 12 cm długości. Każdy z tych plastikowych paneli jest niezwykle wytrzymały, próbowaliśmy go zgiąć bez uszkodzeń, oczywiście każdy materiał ma swoje ograniczenia, więc lepiej nie przesadzać. Zestaw zawiera również 8 podwójnych paneli oraz arkusz naklejek na osobnym arkuszu. Kolor tła każdego elementu wskazuje na złożoność wzoru: różowy, niebieski i żółty są wymienione od najłatwiejszych do najtrudniejszych elementów. Kształt, kolor i układ muszą być zgodne ze schematem. 

Jak grać w patyczaki?

Patyczaki to gra stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Zabawa polega na układaniu obrazków za pomocą patyczków. Dzieci mogą układać je według wzorów umieszczonych na planszy lub tworzyć własne kreacje. Zabawa pomaga uruchomić proces analizy i syntezy. Pałeczki ułożone według wzoru umieszczonego w pudełku uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i proporcji, pomagając w nauce liczenia i podstaw geometrii. Gry edukacyjne Babci pozwalają łączyć pracę i zabawę – i dobrze się bawić, ucząc się nowych umiejętności. Rozwijają logiczne myślenie, twórczą aktywność, zdolności poznawcze i wytrwałość podczas wykonywania zadań od początku do końca. Kolejną zaletą tych gier jest ich estetyka, bogata kolorystyka, ostra i zabawna grafika oraz trwałość. W instrukcji znajdziesz wiele pomysłów na wykorzystanie zabawki, co ciekawe nie tylko do budowania. „Patyczki” przydają się do wcześniejszej nauki liczenia czy rozpoznawania kolorów. Odmalowane można ozdobić dodatkowymi własnymi obrazami i stworzyć niepowtarzalne, spersonalizowane dzieło sztuki. W parze możemy spróbować bardziej kreatywnej zabawy – sami wymyślamy schematy, druga je powiela, zamieniamy się rolami. Inne pomysły to użycie rekwizytów w postaci patyków do wybijania rytmu, układania rzutek zamiast pionków w grach tropiących, wykorzystania jako półproduktu artysty.

Patyczaki można kupić w sklepie Eduksięgarnia.